Sportvrouw 2018 – Esra van Ramele

Deze jonge sportster wordt al jaren gezien als het grootste sporttalent uit de regio. Behalve bij haar eigen club traint ze ook nog 2 a 3 per week in Amsterdam met het Nationale team. Ze hoopt in 2020 met haar team mee te kunnen doen aan de Olympische Spelen in Tokyo.

In 2018 is ze met haar clubteam kampioen geworden en gepromoveerd naar het allerhoogste niveau ter wereld in het rugby Sevens , reden voor de Sportjury om Esra van Ramele Te benoemen tot Sportvrouw van het Jaar 2018. (Etten-Leur, 8 januari 2019)

Bekijk hieronder de voorgaande winnaars uit de categorie: Sportvrouw van het jaar.

1980

Trees Mossou – Hockey

  • promotie naar de Overgangsklasse (met Push Breda)
  • was 20 jaar keepster
  • daarna jarenlang bij HCEL gespeeld

1981

Geen sportvrouw verkiezing


1982

Miranda vd Borst – Turnen

  • 6e plaats halve finale Nederlands kampioenschap meisjes 12 / 13 jaar
  • 6e plaats finale Nederlands kampioenschap meisjes 12 / 13 jaar
  • 2e plaats interland Nederland – België – Frankrijk

1983

Miranda vd Borst – Turnen

  • 3e plaats finale Nederlands kampioenschap
  • 1e plaats Union Bundeskampfspiele
  • 2e plaats interland Frankrijk – België – Nederland (Chambery)

1984

Miranda vd Borst – Turnen

  • 3e plaats finale Nederlands kampioenschap
  • 1e plaats Benelux kampioenschap
  • 1e plaats Tsukahara Cup

1985

Miranda vd Borst – Turnen

  • 36e plaats Europees kampioenschap (beste Nederlands turnster)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 8e plaats interland Hongarije – DDR – Nederland (Zalaegerszeg)

1986

Miranda vd Borst – Turnen

  • 59e plaats Wereldkampioenschap (beste Nederlandse turnster)
  • 3 x 1e plaats bij Grand Prix wedstrijden
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap

1987

Peggy Jansen – Schaken

  • 1e plaats Hoogovenschaaktoernooi (meisjes t/m 20 jaar)
  • 5e plaats Nederlands kampioenschap (meisjes t/m 20 jaar)
  • 1e plaats snelschaaktoernooi jeugd (Clausthal – Zellerfeld)

1988

Peggy Jansen – Schaken

  • 1e plaats Hoogovenschaaktoernooi (meisjes t/m 20 jaar)
  • 5e plaats Nederlands kampioenschap (meisjes t/m 20 jaar)
  • 1e plaats snelschaaktoernooi jeugd (Clausthal – Zellerfeld)

1989

Corrie v. Bedaf – Paardensport

  • als eerste amazone van Etten-Leur zeer succesvol in klasse M
  • 1e plaats Brabants kampioenschap dressuur klasse M2
  • 1e plaats Bondskampioenschap

1990

Ingeborg Martens – Paardensport

  • 2e plaats NCB kampioenschap dressuur
  • 2e plaats NKB kampioenschap dressuur Z1
  • 1e plaats Kringkampioenschap dressuur L2

1991

Kitty vd Klundert – Paardensport

  • 3e plaats NKB kampioenschap klasse Z2
  • 3e plaats NKB kür op muziek
  • 2e plaats NKB klasse ZZ-licht

1992

Sandra de Blécourt – Schaken

  • 1e plaats Brabants kampioenschap (t/m/ 14 jaar)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • deelname Wereldkampioenschap (Duisburg)

1993

Lisette Foesenek – Zwemsport met beperking

  • 50 meter rugslag 1.32.3 (Drachten)
  • 100 meter rugslag 3.21.7 (Vlijmen)
  • 50 meter vrij 1.30.6 en 100 meter vrij 3.17.3 (Amsterdam)

1994

Linda Thoen – Triathlon

  • 2e plaats Zeeuwse zwem-loop-wedstrijden (over 4 wedstrijden)
  • 1e plaats beachtriatlon en 1e plaats Zomertriatlon
  • 9e plaats Open Nederlands kampioenschap hele triatlon (Almere)

1995

Claire Thompson – Handbal

  • 4x nationale titel (jeugd)
  • kampioen 3e divisie
  • kampioen 2e divisie

1996

Claire Thompson – Handbal

  • kampioen 1e divisie
  • speelster nationaal team
  • deelname meerdere interlands

1997

Maresa Simons – Voetbal

  • maakte deel uit van het Regio-elftal
  • werd geselecteerd voor Jong Oranje (onder 18 jaar)
  • speelde landelijke finales en interlands o.a. tegen zweden (1996)

1998

Arlette v.Weersel – Schaken

  • 1e plaats Brabants kampioenschap algemeen
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 14 jaar)
  • 1e plaats Open Nederlands kampioenschap

1999

Arlette v.Weersel – Schaken

  • jongste Nederlandse schaaktrainster A1
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m/ 16 jaar)
  • 45e plaats Europees kampioenschap jeugdschaken (14 – 16 jaar)

2000

Janine de Regt – Turnen

  • 1e plaats Brabants kampioenschap topsport pupillen 1)
  • 2e plaats regiokampioenschap (topsport pupillen 1)
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap topsport (pupillen 1)

2001

Arlette v.Weersel – Schaken

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 18 jaar)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap (t/m/20 jaar)
  • 20e plaats Europees kampioenschap met behalen van haar eerste Fide-Norm

2002

Evelien Dekkers – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap speerwerpen
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap kogelstoten
  • 1e plaats kogel – 2e plaats speerwerpen bij Interland Nederland – Westfalen

2003

Monique v.Geel – Bodybuilding

  • 2e plaats Europees kampioenschap fitness
  • 3e plaats Europees kampioenschap World Amateur BodyBuilding Association
  • 3e plaats Universe World Fitness Federation

2004

Arlette van Weersel – Schaken

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 20 jaar)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap
  • 13e plaats Wereldkampioenschap (t/m/ 20 jaar) (India)

2005

Eveline Dekkers – Atletiek

  • 1e plaats European Youth Olympic Festival
  • 1e plaats South East Conference (Amerika)
  • 12e plaats Europees kampioenschap (junioren)

2006

Janine de Regt – Turnen

  • 1e plaats Brabants kampioenschap
  • 1e plaats regiokampioenschap
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (1e divisie)

2007

Arlette van Weersel – Schaken

  • 5e plaats Nederlands kampioenschap
  • 9e plaats Europees kampioenschap clubteams (Turkije)
  • deelname Europees kampioenschap (Dresden) (4 punten uit 9 wedstrijden)

2008

Lotte Goosen – Zwemmen

  • 8x goud bij Brabantse kampioenschappen korte baan
  • 6x goud bij Brabantse kampioenschappen lange baan
  • 4e plaats Nederlands kampioenschap 50 meter vlinderslag

2009

Marjon van der Wansem – Cross – duatlon – triatlon

  • 4e plaats Nederlands kampioenschap cross
  • 4e plaats Nederlands kampioenschap triatlon
  • 3e plaats Wereldkampioenschap duatlon (junioren) (Amerika)

2010

Lotte Goosen – Zwemmen

  • 2e plaats Open Nederlands kampioenschap 50 meter vlinderslag (0.26.99)
  • 5e plaats Open Nederlands kampioenschap 100 meter vlinderslag
  • 2e plaats limietwedstrijd Europees kamp. 100 meter wisselslag (1.02.91)

2011

Lotte Goosen – Zwemmen

  • 3e pl. Open Nederland kamp.50 mtr. vlinder (27.71)
  • 1e pl. Nederlands kamp. sprint 50 mtr. school (31.80)
  • 7e pl. Amsterdam ONK 50 mtr. vlinder (27.82)

2012

Fiona Lauwen – Motorsport

  • 1e plaats EK IMBA Ladies Nederlands Team Eindklassement
  • 9e plaats EK IMBA Ladies individueel eindklassement
  • 5e plaats EK IMBA Ladies individueel dagklassement Groesbeek

2013

Birgit Voorn – Atletiek

  • 1ste pl. V45+ in City-Pier-City halve marathon (1.29’40”)
  • 1ste vrouw van de provincie NB in Marathon Rotterdam (3.12’49”)

2014

Michèle Brouwer – Turnen

  • 1ste plaats Sidijk Gymnastics Tournament
  • 1ste plaats Moreau Gymnastics Tour
  • Nederlands kampioene meerkamp
  • Nederlands kampioene vloer en balk

2015

Meggy van den Akker – Paardensport

  • 2e plaats NK Young Riders met Troy
  • 15e plaats totaal klassement CCI2*
  • 22ste plaats Europees kampioenschap Young Riders met Troy
  • Beste Nederlandse ruiter bij EK

2016

Silvia Verhoeven – Atletiek

  • 3e plaats NK trial 75 km.
  • 5e plaats NK trial 100 km.

2017

Sophie Verdaasdonk softbal

  • opgenomen in de selectie Ned.Softbal team Jong Oranje voor E.K. in Tsjechië en Europees Kampioen geworden.
  • Nederlands kampioen met Brabants Junior team
  • opgenomen in selectie van ROEF Moergestel en 3e van Nederland geëindigd