Sportman 2018 – Timo Spaans

Deze sporter klopte reeds lange tijd aan de poort om Sportman van het Jaar te worden en dat is hem in 2018 gelukt met onder andere enkele zeer aansprekende resultaten zoals:een nieuw Brabants record op de lange baan en 2 maal Nederlands kampioen.

Dit jaar was in de categorie ” Sportman van het Jaar “ de concurrentie hevig ,maar desalniettemin heeft de Sportjury besloten om Timo Spaans Te benoemen tot Sportman van het Jaar 2018. (Etten-Leur, 8 januari 2019)

Bekijk hieronder de voorgaande winnaars uit de categorie: Sportman van het jaar.

1980

Michel Bego – Zwemsport

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap zwemmend redden
  • 4 x de snelste oversteek van het Hollans Diep (lengte 3,5 km.)
  • heeft in 1997 de Elfstedentocht volbracht

1981

Jan Arnouts – Biljarten

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 71/2 (Warffum)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 47/2 (Wijchen)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 71/2 (Wijchen)

1982

Jan Arnouts – Biljarten

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 47/1 (Landsmeer)
  • 2e plaats Wereldkampioenschap 47/1 (Duisburg)
  • 1e plaats Europees kampioenschap 71/2 (Marseille)

1983

Jan Arnouts – Biljarten

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap bandstoten (Schagen)
  • 2e plaats Europees kampioenschap bandstoten (Madrid)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 47/1 (Uitgeest)

1984

Maurice Goossens – Gewichtheffen

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • deelname interland Hongarije – Nederland (Szombethly)
  • 17e plaats Europees kampioenschap (Karl-Marx-Stadt)

1985

Jan Arnouts – Biljarten

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap bandstoten (Gorssel)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap bandstoten (Alblasserdam)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap driebanden (Waalwijk)

1986

Jan Baremans – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap cross
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 15 km.
  • 3e plaats Europees kampioenschap 5000 en 1500 meter

1987

Ad Heijdens – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 5000 meter
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 15 km.
  • 1e plaats Nederland kampioenschap veldlopen

1988

Maurice Goossens – Gewichtheffen

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap
  • 7e plaats EU-toernooi
  • 1e plaats Jan Smeekens Cup met Nederlands record trekken (142,5 kg.)

1989

Ad Heijdens – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 5000 meter – 15 km. – veldlopen
  • 2e plaats Wereldkampioenschap 5000 meter
  • 3e plaats Wereldkampioenschap veldlopen

1990

Rene Evers – Atletiek

  • 2e plaats eindstand WBAC – crosscompetitie
  • 3e plaats Zuid Nederlands marathon kampioenschap
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap marathon

1991

Maurice Goossens – Gewichtheffen

  • 3e plaats Europees kampioenschap
  • 6e plaats EEG – toernooi
  • Genomineerd voor de Olympische Spelen (limiet: 320 kg. Hij kwam tot 310 kg)

1992

Kees Lambregts – Snelwandelen

  • 3e plaats Nederlands kampioenschap 50 km. outdoor
  • 9e plaats in European Community wedstrijd (Kopenhagen)
  • deelname aan wereldbekerwedstrijd in Praag. (50 km in 4.49.58)

1993

Jack Neefs – Paardensport

  • 1e plaats NKB kampioenschap springen (met Boy B)
  • 4e plaats Nederlands kampioenschap springen (met Barok)
  • lid van het internationaal landenteam (springen)

1994

Michiel vd Goorbergh – Atletiek

  • 2e plaats Nederland kampioenschap indoor
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap outdoor
  • hoogste sprong: 2.10 meter

1995

Huub Wilkowski – Biljarten

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap driebanden groot (junioren)
  • 11e plaats Europees kampioenschap driebanden groot (junioren)
  • 9e plaats Nederlands kampioenschap driebanden (senioren)

1996

M.vd Goorbergh – Hoogspringen

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap indoor
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap outdoor
  • hoogste sprong: 2.10 meter

1997

Serge Rink – Handbal

  • speler nationaal handbal team
  • handballer van het jaar (nationaal)
  • deelname meerdere interlands

1998

Huub Maas – Duathlon

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 2e plaats Worldcup finale (Japan)
  • 4e plaats Wereldkampioenschap (Duitsland)

1999

Huub Maas – Duathlon

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 6e plaats Europees kampioenschap (Oostenrijk)
  • 5e plaats Wereldkampioenschap (USA)

2000

Huub Maas – Duathlon

  • 2e plaats Europese Prestige duatlon (Luxemburg)
  • 3e plaats Wereldkampioenschap korte afstand (Frankrijk)
  • 4e plaats Wereldkampioenschap lange afstand (Zuid-Afrika)

2001

Huub Maas – Duathlon

  • 3e plaats eindklassement Powerman-series
  • 3e plaats Wereldkampioenschap
  • 3e plaats nationale duatlon (New Orleans)

2002

Huub Maas – Duathlon

  • 1e plaats Wereldkampioenschap lange afstand (Oostenrijk)
  • 1e plaats eindklassement Powerman-series
  • 2e plaats internationale duatlon (Japan)

2003

Patrick Roos – Motorcross

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap MX 1
  • 5e plaats plaatsingswedstrijd Wereldkampioenschap MX 3
  • 9e plaats tussenstand Wereldkampioenschap MX 3

2004

Guido van Sprundel – Karate

  • 1e plaats European Challenge Cup (Cullford)
  • 3e plaats Wereldkampioenschap (Boedapest)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap

2005

John van der Wansem – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 10 km. (baan)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap Masters
  • heeft 1x Europees record en 4 x wereldrecord gelopen

2006

Wim van Haperen – Triatlon

  • 7e plaats Europees kampioenschap
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap halve marathon
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap

2007

Hans van Bedaf – Paardensport

  • 3e plaats Intermediaire II (met Cordelia)
  • 2e plaats Intermediaire II (met Cordelia)
  • 2e plaats Prix St. George (met Cordelia)

2008

Jeroen vd Heuvel – Autosport

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 1e plaats Europees kampioenschap
  • 1e plaats circuit van Hockenheim

2009

Patrick Roos – Motorcross

  • 5e plaats Grand Prix wedstrijd
  • 7e plaats Open Belgisch kampioenschap
  • 13e plaats Wereldkampioenschap MX 3

2010

Maarten van Ochten – Kitesurfen

  • 5e plaats PWA Worldcup wedstrijd (Oostenrijk)
  • 9e plaats PWA Worldcup wedstrijd (Lanzarotte en Sylt)
  • 9e plaats eindstand wereldranglijst

2011

Dick Jaspers – Biljarten

  • Winnaar World Super Cup
  • Wint zijn 4eEuropese titel
  • Wint zijn 3e Wereldtitel

2012

Marco Reit – Motortrial

  • 1e plaats Europese Kampioenschappen (klasse 40+)
  • 1e plaats NK

2013

Kees Lazeroms – Atletiek

  • 2e pl. M50 NK halve marathon (1.17.17)
  • 2e pl. M50 NK cross (20.10)

2014

Hans van Bedaf – Paardensport

  • 2x 1ste plaats Intermediaire 1 met Bond’s Painting
  • 7e plaats NK Grand Prix dressuur met Bond’s Painting
  • 4e plaats Prix St. Georges met Bond’s Paintng
  • 1ste plaats Intermediaire 1 met Bond’s Painting

2015

Sven van Merode – Atletiek hoogspringen

  • Nederlands kampioen indoor (junioren) met 2.04m.
  • Nederlands kampioen outdoor (junioren) met 2.07m
  • 4e plaats NK senioren met 2.10m.
  • 2.10m. beste junioren prestatie aller tijden

2016

Dion van Laarhoven  – Windsurfen

  • Nederlands kampioen klasse 7,4 m2
  • 2e plaats tussenklassement HWS en Kona cup
  • 2e plaats Wereld Kampioenschap

2017

Sven van Merode – Atletiek hoogspringen

  • Nederlands kampioen indoor (junioren) met 1,98 m.
  • Nederlands kampioen outdoor (junioren) met 2.07m
  • kwalificatielimiet voor E.K. junioren in Italië (2.13m)