Sportvrouw 2023
1980
Trees Mossou – Hockey
- promotie naar de Overgangsklasse (met Push Breda)
- was 20 jaar keepster
- daarna jarenlang bij HCEL gespeeld
1981
Geen sportvrouw verkiezing
1982
Miranda vd Borst – Turnen
- 6e plaats halve finale Nederlands kampioenschap meisjes 12 / 13 jaar
- 6e plaats finale Nederlands kampioenschap meisjes 12 / 13 jaar
- 2e plaats interland Nederland – België – Frankrijk
1983
Miranda vd Borst – Turnen
- 3e plaats finale Nederlands kampioenschap
- 1e plaats Union Bundeskampfspiele
- 2e plaats interland Frankrijk – België – Nederland (Chambery)
1984
Miranda vd Borst – Turnen
- 3e plaats finale Nederlands kampioenschap
- 1e plaats Benelux kampioenschap
- 1e plaats Tsukahara Cup
1985
Miranda vd Borst – Turnen
- 36e plaats Europees kampioenschap (beste Nederlands turnster)
- 1e plaats Nederlands kampioenschap
- 8e plaats interland Hongarije – DDR – Nederland (Zalaegerszeg)
1986
Miranda vd Borst – Turnen
- 59e plaats Wereldkampioenschap (beste Nederlandse turnster)
- 3 x 1e plaats bij Grand Prix wedstrijden
- 2e plaats Nederlands kampioenschap
1987
Peggy Jansen – Schaken
- 1e plaats Hoogovenschaaktoernooi (meisjes t/m 20 jaar)
- 5e plaats Nederlands kampioenschap (meisjes t/m 20 jaar)
- 1e plaats snelschaaktoernooi jeugd (Clausthal – Zellerfeld)
1988
Peggy Jansen – Schaken
- 1e plaats Hoogovenschaaktoernooi (meisjes t/m 20 jaar)
- 5e plaats Nederlands kampioenschap (meisjes t/m 20 jaar)
- 1e plaats snelschaaktoernooi jeugd (Clausthal – Zellerfeld)
1989
Corrie v. Bedaf – Paardensport
- als eerste amazone van Etten-Leur zeer succesvol in klasse M
- 1e plaats Brabants kampioenschap dressuur klasse M2
- 1e plaats Bondskampioenschap
1990
Ingeborg Martens – Paardensport
- 2e plaats NCB kampioenschap dressuur
- 2e plaats NKB kampioenschap dressuur Z1
- 1e plaats Kringkampioenschap dressuur L2
1991
Kitty vd Klundert – Paardensport
- 3e plaats NKB kampioenschap klasse Z2
- 3e plaats NKB kür op muziek
- 2e plaats NKB klasse ZZ-licht
1992
Sandra de Blécourt – Schaken
- 1e plaats Brabants kampioenschap (t/m/ 14 jaar)
- 1e plaats Nederlands kampioenschap
- deelname Wereldkampioenschap (Duisburg)
1993
Lisette Foesenek – Zwemsport met beperking
- 50 meter rugslag 1.32.3 (Drachten)
- 100 meter rugslag 3.21.7 (Vlijmen)
- 50 meter vrij 1.30.6 en 100 meter vrij 3.17.3 (Amsterdam)
1994
Linda Thoen – Triathlon
- 2e plaats Zeeuwse zwem-loop-wedstrijden (over 4 wedstrijden)
- 1e plaats beachtriatlon en 1e plaats Zomertriatlon
- 9e plaats Open Nederlands kampioenschap hele triatlon (Almere)
1995
Claire Thompson – Handbal
- 4x nationale titel (jeugd)
- kampioen 3e divisie
- kampioen 2e divisie
1996
Claire Thompson – Handbal
- kampioen 1e divisie
- speelster nationaal team
- deelname meerdere interlands
1997
Maresa Simons – Voetbal
- maakte deel uit van het Regio-elftal
- werd geselecteerd voor Jong Oranje (onder 18 jaar)
- speelde landelijke finales en interlands o.a. tegen zweden (1996)
1998
Arlette v.Weersel – Schaken
- 1e plaats Brabants kampioenschap algemeen
- 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 14 jaar)
- 1e plaats Open Nederlands kampioenschap
1999
Arlette v.Weersel – Schaken
- jongste Nederlandse schaaktrainster A1
- 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m/ 16 jaar)
- 45e plaats Europees kampioenschap jeugdschaken (14 – 16 jaar)
2000
Janine de Regt – Turnen
- 1e plaats Brabants kampioenschap topsport pupillen 1)
- 2e plaats regiokampioenschap (topsport pupillen 1)
- 3e plaats Nederlands kampioenschap topsport (pupillen 1)
2001
Arlette v.Weersel – Schaken
- 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 18 jaar)
- 2e plaats Nederlands kampioenschap (t/m/20 jaar)
- 20e plaats Europees kampioenschap met behalen van haar eerste Fide-Norm
2002
Evelien Dekkers – Atletiek
- 1e plaats Nederlands kampioenschap speerwerpen
- 2e plaats Nederlands kampioenschap kogelstoten
- 1e plaats kogel – 2e plaats speerwerpen bij Interland Nederland – Westfalen
2003
Monique v.Geel – Bodybuilding
- 2e plaats Europees kampioenschap fitness
- 3e plaats Europees kampioenschap World Amateur BodyBuilding Association
- 3e plaats Universe World Fitness Federation
2004
Arlette van Weersel – Schaken
- 2e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 20 jaar)
- 2e plaats Nederlands kampioenschap
- 13e plaats Wereldkampioenschap (t/m/ 20 jaar) (India)
2005
Eveline Dekkers – Atletiek
- 1e plaats European Youth Olympic Festival
- 1e plaats South East Conference (Amerika)
- 12e plaats Europees kampioenschap (junioren)
2006
Janine de Regt – Turnen
- 1e plaats Brabants kampioenschap
- 1e plaats regiokampioenschap
- 1e plaats Nederlands kampioenschap (1e divisie)
2007
Arlette van Weersel – Schaken
- 5e plaats Nederlands kampioenschap
- 9e plaats Europees kampioenschap clubteams (Turkije)
- deelname Europees kampioenschap (Dresden) (4 punten uit 9 wedstrijden)
2008
Lotte Goosen – Zwemmen
- 8x goud bij Brabantse kampioenschappen korte baan
- 6x goud bij Brabantse kampioenschappen lange baan
- 4e plaats Nederlands kampioenschap 50 meter vlinderslag
2009
Marjon van der Wansem – Cross – duatlon – triatlon
- 4e plaats Nederlands kampioenschap cross
- 4e plaats Nederlands kampioenschap triatlon
- 3e plaats Wereldkampioenschap duatlon (junioren) (Amerika)
2010
Lotte Goosen – Zwemmen
- 2e plaats Open Nederlands kampioenschap 50 meter vlinderslag (0.26.99)
- 5e plaats Open Nederlands kampioenschap 100 meter vlinderslag
- 2e plaats limietwedstrijd Europees kamp. 100 meter wisselslag (1.02.91)
2011
Lotte Goosen – Zwemmen
- 3e pl. Open Nederland kamp.50 mtr. vlinder (27.71)
- 1e pl. Nederlands kamp. sprint 50 mtr. school (31.80)
- 7e pl. Amsterdam ONK 50 mtr. vlinder (27.82)
2012
Fiona Lauwen – Motorsport
- 1e plaats EK IMBA Ladies Nederlands Team Eindklassement
- 9e plaats EK IMBA Ladies individueel eindklassement
- 5e plaats EK IMBA Ladies individueel dagklassement Groesbeek
2013
Birgit Voorn – Atletiek
- 1ste pl. V45+ in City-Pier-City halve marathon (1.29’40”)
- 1ste vrouw van de provincie NB in Marathon Rotterdam (3.12’49”)
2014
Michèle Brouwer – Turnen
- 1ste plaats Sidijk Gymnastics Tournament
- 1ste plaats Moreau Gymnastics Tour
- Nederlands kampioene meerkamp
- Nederlands kampioene vloer en balk
2015
Meggy van den Akker – Paardensport
- 2e plaats NK Young Riders met Troy
- 15e plaats totaal klassement CCI2*
- 22ste plaats Europees kampioenschap Young Riders met Troy
- Beste Nederlandse ruiter bij EK
2016
Silvia Verhoeven – Atletiek
- 3e plaats NK trial 75 km.
- 5e plaats NK trial 100 km.
2017
Sophie Verdaasdonk – Softbal
- opgenomen in de selectie Ned.Softbal team Jong Oranje voor E.K. in Tsjechië en Europees Kampioen geworden.
- Nederlands kampioen met Brabants Junior team
- opgenomen in selectie van ROEF Moergestel en 3e van Nederland geëindigd
2018
Esra van Ramele – Rugby
- Nederlands kampioen clubteams – Rugby Sevens
2019
Sophie Verdaasdonk
2020
Geen Sportgala winnaars door restricties i.v.m. COVID
2021
Geen Sportgala winnaars door restricties i.v.m. COVID
2022
Lindsay van Zundert – Kunstrijden
- 18e pl. Olympische Spelen in Beijing
- geplaatst voor finale WK vrije kür
- 17e pl. WK vrije kür in Montepellier
2023
Lindsay van Zundert – Kunstrijden
- deelname Challenge Cup in Tilburg en 5e pl.
- deelname WK 3e keer in Japan en 22e pl.
- EK kunstrijden 14 e pl.
- voor het 3e jaar op rij Nederlands Kampioen en winnaar van de Sjoukje Dijkstra Trofee