Historie – Sportvrouw van het jaar

Sportvrouw van het jaar

2010

Lotte Goosen – Zwemmen

  • 2e plaats Open Nederlands kampioenschap 50 meter vlinderslag (0.26.99)
  • 5e plaats Open Nederlands kampioenschap 100 meter vlinderslag
  • 2e plaats limietwedstrijd Europees kamp. 100 meter wisselslag (1.02.91)

2011

Lotte Goosen – Zwemmen

  • 3e pl. Open Nederland kamp.50 mtr. vlinder (27.71)
  • 1e pl. Nederlands kamp. sprint 50 mtr. school (31.80)
  • 7e pl. Amsterdam ONK 50 mtr. vlinder (27.82)

2012

Fiona Lauwen – Motorsport

  • 1e plaats EK IMBA Ladies Nederlands Team Eindklassement
  • 9e plaats EK IMBA Ladies individueel eindklassement
  • 5e plaats EK IMBA Ladies individueel dagklassement Groesbeek

2013

Birgit Voorn – Atletiek

  • 1ste pl. V45+ in City-Pier-City halve marathon (1.29’40”)
  • 1ste vrouw van de provincie NB in Marathon Rotterdam (3.12’49”)

2014

Michèle Brouwer – Turnen

  • 1ste plaats Sidijk Gymnastics Tournament
  • 1ste plaats Moreau Gymnastics Tour
  • Nederlands kampioene meerkamp
  • Nederlands kampioene vloer en balk

2015

Meggy van den Akker – Paardensport

  • 2e plaats NK Young Riders met Troy
  • 15e plaats totaal klassement CCI2*
  • 22ste plaats Europees kampioenschap Young Riders met Troy
  • Beste Nederlandse ruiter bij EK

2016

Silvia Verhoeven – Atletiek

  • 3e plaats NK trial 75 km.
  • 5e plaats NK trial 100 km.

2017

Sophie Verdaasdonk softbal

  • opgenomen in de selectie Ned.Softbal team Jong Oranje voor E.K. in Tsjechië en Europees Kampioen geworden.
  • Nederlands kampioen met Brabants Junior team
  • opgenomen in selectie van ROEF Moergestel en 3e van Nederland geëindigd

 

2000

Janine de Regt – Turnen

  • 1e plaats Brabants kampioenschap topsport pupillen 1)
  • 2e plaats regiokampioenschap (topsport pupillen 1)
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap topsport (pupillen 1)

2001

Arlette v.Weersel – Schaken

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 18 jaar)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap (t/m/20 jaar)
  • 20e plaats Europees kampioenschap met behalen van haar eerste Fide-Norm

2002

Evelien Dekkers – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap speerwerpen
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap kogelstoten
  • 1e plaats kogel – 2e plaats speerwerpen bij Interland Nederland – Westfalen

2003

Monique v.Geel – Bodybuilding

  • 2e plaats Europees kampioenschap fitness
  • 3e plaats Europees kampioenschap World Amateur BodyBuilding Association
  • 3e plaats Universe World Fitness Federation

2004

Arlette van Weersel – Schaken

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 20 jaar)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap
  • 13e plaats Wereldkampioenschap (t/m/ 20 jaar) (India)

2005

Eveline Dekkers – Atletiek

  • 1e plaats European Youth Olympic Festival
  • 1e plaats South East Conference (Amerika)
  • 12e plaats Europees kampioenschap (junioren)

2006

Janine de Regt – Turnen

  • 1e plaats Brabants kampioenschap
  • 1e plaats regiokampioenschap
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (1e divisie)

2007

Arlette van Weersel – Schaken

  • 5e plaats Nederlands kampioenschap
  • 9e plaats Europees kampioenschap clubteams (Turkije)
  • deelname Europees kampioenschap (Dresden) (4 punten uit 9 wedstrijden)

2008

Lotte Goosen – Zwemmen

  • 8x goud bij Brabantse kampioenschappen korte baan
  • 6x goud bij Brabantse kampioenschappen lange baan
  • 4e plaats Nederlands kampioenschap 50 meter vlinderslag

2009

Marjon van der Wansem – Cross – duatlon – triatlon

  • 4e plaats Nederlands kampioenschap cross
  • 4e plaats Nederlands kampioenschap triatlon
  • 3e plaats Wereldkampioenschap duatlon (junioren) (Amerika)

1990

Ingeborg Martens – Paardensport

  • 2e plaats NCB kampioenschap dressuur
  • 2e plaats NKB kampioenschap dressuur Z1
  • 1e plaats Kringkampioenschap dressuur L2

1991

Kitty vd Klundert – Paardensport

  • 3e plaats NKB kampioenschap klasse Z2
  • 3e plaats NKB kür op muziek
  • 2e plaats NKB klasse ZZ-licht

1992

Sandra de Blécourt – Schaken

  • 1e plaats Brabants kampioenschap (t/m/ 14 jaar)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • deelname Wereldkampioenschap (Duisburg)

1993

Lisette Foesenek – Zwemsport met beperking

  • 50 meter rugslag 1.32.3 (Drachten)
  • 100 meter rugslag 3.21.7 (Vlijmen)
  • 50 meter vrij 1.30.6 en 100 meter vrij 3.17.3 (Amsterdam)

1994

Linda Thoen – Triathlon

  • 2e plaats Zeeuwse zwem-loop-wedstrijden (over 4 wedstrijden)
  • 1e plaats beachtriatlon en 1e plaats Zomertriatlon
  • 9e plaats Open Nederlands kampioenschap hele triatlon (Almere)

1995

Claire Thompson – Handbal

  • 4x nationale titel (jeugd)
  • kampioen 3e divisie
  • kampioen 2e divisie

1996

Claire Thompson – Handbal

  • kampioen 1e divisie
  • speelster nationaal team
  • deelname meerdere interlands

1997

Maresa Simons – Voetbal

  • maakte deel uit van het Regio-elftal
  • werd geselecteerd voor Jong Oranje (onder 18 jaar)
  • speelde landelijke finales en interlands o.a. tegen zweden (1996)

1998

Arlette v.Weersel – Schaken

  • 1e plaats Brabants kampioenschap algemeen
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m 14 jaar)
  • 1e plaats Open Nederlands kampioenschap

1999

Arlette v.Weersel – Schaken

  • jongste Nederlandse schaaktrainster A1
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap (t/m/ 16 jaar)
  • 45e plaats Europees kampioenschap jeugdschaken (14 – 16 jaar)

1980

Trees Mossou – Hockey

  • promotie naar de Overgangsklasse (met Push Breda)
  • was 20 jaar keepster
  • daarna jarenlang bij HCEL gespeeld

1981

Geen sportvrouw verkiezing


1982

Miranda vd Borst – Turnen

  • 6e plaats halve finale Nederlands kampioenschap meisjes 12 / 13 jaar
  • 6e plaats finale Nederlands kampioenschap meisjes 12 / 13 jaar
  • 2e plaats interland Nederland – België – Frankrijk

1983

Miranda vd Borst – Turnen

  • 3e plaats finale Nederlands kampioenschap
  • 1e plaats Union Bundeskampfspiele
  • 2e plaats interland Frankrijk – België – Nederland (Chambery)

1984

Miranda vd Borst – Turnen

  • 3e plaats finale Nederlands kampioenschap
  • 1e plaats Benelux kampioenschap
  • 1e plaats Tsukahara Cup

1985

Miranda vd Borst – Turnen

  • 36e plaats Europees kampioenschap (beste Nederlands turnster)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 8e plaats interland Hongarije – DDR – Nederland (Zalaegerszeg)

1986

Miranda vd Borst – Turnen

  • 59e plaats Wereldkampioenschap (beste Nederlandse turnster)
  • 3 x 1e plaats bij Grand Prix wedstrijden
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap

1987

Peggy Jansen – Schaken

  • 1e plaats Hoogovenschaaktoernooi (meisjes t/m 20 jaar)
  • 5e plaats Nederlands kampioenschap (meisjes t/m 20 jaar)
  • 1e plaats snelschaaktoernooi jeugd (Clausthal – Zellerfeld)

1988

Peggy Jansen – Schaken

  • 1e plaats Hoogovenschaaktoernooi (meisjes t/m 20 jaar)
  • 5e plaats Nederlands kampioenschap (meisjes t/m 20 jaar)
  • 1e plaats snelschaaktoernooi jeugd (Clausthal – Zellerfeld)

1989

Corrie v. Bedaf – Paardensport

  • als eerste amazone van Etten-Leur zeer succesvol in klasse M
  • 1e plaats Brabants kampioenschap dressuur klasse M2
  • 1e plaats Bondskampioenschap

Bezoek onze facebookpagina