Historie – Sportman van het jaar

Sportman van het jaar

2010

Maarten van Ochten – Kitesurfen

  • 5e plaats PWA Worldcup wedstrijd (Oostenrijk)
  • 9e plaats PWA Worldcup wedstrijd (Lanzarotte en Sylt)
  • 9e plaats eindstand wereldranglijst

2011

Dick Jaspers – Biljarten

  • Winnaar World Super Cup
  • Wint zijn 4eEuropese titel
  • Wint zijn 3e Wereldtitel

2012

Marco Reit – Motortrial

  • 1e plaats Europese Kampioenschappen (klasse 40+)
  • 1e plaats NK

2013

Kees Lazeroms – Atletiek

  • 2e pl. M50 NK halve marathon (1.17.17)
  • 2e pl. M50 NK cross (20.10)

2014

Hans van Bedaf – Paardensport

  • 2x 1ste plaats Intermediaire 1 met Bond’s Painting
  • 7e plaats NK Grand Prix dressuur met Bond’s Painting
  • 4e plaats Prix St. Georges met Bond’s Paintng
  • 1ste plaats Intermediaire 1 met Bond’s Painting

2015

Sven van Merode – Atletiek hoogspringen

  • Nederlands kampioen indoor (junioren) met 2.04m.
  • Nederlands kampioen outdoor (junioren) met 2.07m
  • 4e plaats NK senioren met 2.10m.
  • 2.10m. beste junioren prestatie aller tijden

2016

Dion van Laarhoven  – Windsurfen

  • Nederlands kampioen klasse 7,4 m2
  • 2e plaats tussenklassement HWS en Kona cup
  • 2e plaats Wereld Kampioenschap

2017

Sven van Merode – Atletiek hoogspringen

  • Nederlands kampioen indoor (junioren) met 1,98 m.
  • Nederlands kampioen outdoor (junioren) met 2.07m
  • kwalificatielimiet voor E.K. junioren in Italië (2.13m)

2000

Huub Maas – Duathlon

  • 2e plaats Europese Prestige duatlon (Luxemburg)
  • 3e plaats Wereldkampioenschap korte afstand (Frankrijk)
  • 4e plaats Wereldkampioenschap lange afstand (Zuid-Afrika)

2001

Huub Maas – Duathlon

  • 3e plaats eindklassement Powerman-series
  • 3e plaats Wereldkampioenschap
  • 3e plaats nationale duatlon (New Orleans)

2002

Huub Maas – Duathlon

  • 1e plaats Wereldkampioenschap lange afstand (Oostenrijk)
  • 1e plaats eindklassement Powerman-series
  • 2e plaats internationale duatlon (Japan)

2003

Patrick Roos – Motorcross

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap MX 1
  • 5e plaats plaatsingswedstrijd Wereldkampioenschap MX 3
  • 9e plaats tussenstand Wereldkampioenschap MX 3

2004

Guido van Sprundel – Karate

  • 1e plaats European Challenge Cup (Cullford)
  • 3e plaats Wereldkampioenschap (Boedapest)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap

2005

John van der Wansem – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 10 km. (baan)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap Masters
  • heeft 1x Europees record en 4 x wereldrecord gelopen

2006

Wim van Haperen – Triatlon

  • 7e plaats Europees kampioenschap
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap halve marathon
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap

2007

Hans van Bedaf – Paardensport

  • 3e plaats Intermediaire II (met Cordelia)
  • 2e plaats Intermediaire II (met Cordelia)
  • 2e plaats Prix St. George (met Cordelia)

2008

Jeroen vd Heuvel – Autosport

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 1e plaats Europees kampioenschap
  • 1e plaats circuit van Hockenheim

2009

Patrick Roos – Motorcross

  • 5e plaats Grand Prix wedstrijd
  • 7e plaats Open Belgisch kampioenschap
  • 13e plaats Wereldkampioenschap MX 3

1990

Rene Evers – Atletiek

  • 2e plaats eindstand WBAC – crosscompetitie
  • 3e plaats Zuid Nederlands marathon kampioenschap
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap marathon

1991

Maurice Goossens – Gewichtheffen

  • 3e plaats Europees kampioenschap
  • 6e plaats EEG – toernooi
  • Genomineerd voor de Olympische Spelen (limiet: 320 kg. Hij kwam tot 310 kg)

1992

Kees Lambregts – Snelwandelen

  • 3e plaats Nederlands kampioenschap 50 km. outdoor
  • 9e plaats in European Community wedstrijd (Kopenhagen)
  • deelname aan wereldbekerwedstrijd in Praag. (50 km in 4.49.58)

1993

Jack Neefs – Paardensport

  • 1e plaats NKB kampioenschap springen (met Boy B)
  • 4e plaats Nederlands kampioenschap springen (met Barok)
  • lid van het internationaal landenteam (springen)

1994

Michiel vd Goorbergh – Atletiek

  • 2e plaats Nederland kampioenschap indoor
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap outdoor
  • hoogste sprong: 2.10 meter

1995

Huub Wilkowski – Biljarten

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap driebanden groot (junioren)
  • 11e plaats Europees kampioenschap driebanden groot (junioren)
  • 9e plaats Nederlands kampioenschap driebanden (senioren)

1996

M.vd Goorbergh – Hoogspringen

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap indoor
  • 3e plaats Nederlands kampioenschap outdoor
  • hoogste sprong: 2.10 meter

1997

Serge Rink – Handbal

  • speler nationaal handbal team
  • handballer van het jaar (nationaal)
  • deelname meerdere interlands

1998

Huub Maas – Duathlon

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 2e plaats Worldcup finale (Japan)
  • 4e plaats Wereldkampioenschap (Duitsland)

1999

Huub Maas – Duathlon

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • 6e plaats Europees kampioenschap (Oostenrijk)
  • 5e plaats Wereldkampioenschap (USA)

1980

Michel Bego – Zwemsport

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap zwemmend redden
  • 4 x de snelste oversteek van het Hollans Diep (lengte 3,5 km.)
  • heeft in 1997 de Elfstedentocht volbracht

1981

Jan Arnouts – Biljarten

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 71/2 (Warffum)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 47/2 (Wijchen)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 71/2 (Wijchen)

1982

Jan Arnouts – Biljarten

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 47/1 (Landsmeer)
  • 2e plaats Wereldkampioenschap 47/1 (Duisburg)
  • 1e plaats Europees kampioenschap 71/2 (Marseille)

1983

Jan Arnouts – Biljarten

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap bandstoten (Schagen)
  • 2e plaats Europees kampioenschap bandstoten (Madrid)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 47/1 (Uitgeest)

1984

Maurice Goossens – Gewichtheffen

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap
  • deelname interland Hongarije – Nederland (Szombethly)
  • 17e plaats Europees kampioenschap (Karl-Marx-Stadt)

1985

Jan Arnouts – Biljarten

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap bandstoten (Gorssel)
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap bandstoten (Alblasserdam)
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap driebanden (Waalwijk)

1986

Jan Baremans – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap cross
  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 15 km.
  • 3e plaats Europees kampioenschap 5000 en 1500 meter

1987

Ad Heijdens – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 5000 meter
  • 2e plaats Nederlands kampioenschap 15 km.
  • 1e plaats Nederland kampioenschap veldlopen

1988

Maurice Goossens – Gewichtheffen

  • 2e plaats Nederlands kampioenschap
  • 7e plaats EU-toernooi
  • 1e plaats Jan Smeekens Cup met Nederlands record trekken (142,5 kg.)

1989

Ad Heijdens – Atletiek

  • 1e plaats Nederlands kampioenschap 5000 meter – 15 km. – veldlopen
  • 2e plaats Wereldkampioenschap 5000 meter
  • 3e plaats Wereldkampioenschap veldlopen

Bezoek onze facebookpagina